KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15075149

nr 1507 5149

Harald Garmland

(1904-1985), Sverige

Oljemålning, Kvinnor. Signerad. Olja på pannå, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 72x83 cm

Harald Garmland, född i Katrineholm 1904, död 1985, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 5 december 2022
kl 20:31:52

5/12 20:24:24 1      Vinnande bud

Harald Garmland

Läs mer om Harald Garmland