KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15075149
nr 1507 5149
Harald Garmland
(1904-1985), Sverige
Oljemålning, Kvinnor. Signerad. Olja på pannå, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 72x83 cm
Harald Garmland, född i Katrineholm 1904, död 1985, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 5 december 2022
kl 20:31:52
5/12 20:24:24
Harald Garmland
Läs mer om Harald Garmland